Počas našich dvoch spoločne strávených hodín sme sa naučili veľa nového o Tradičných fašiangoch, zahrali sme sa, zasúťažili a vyrobili sme si krásne masky. Proste skvelá veselá bodka pred jarnými prázdninami.
Dnes sme si do našej triedy pozvali ostatných kamarátov zo školy a porozprávali sme im o príbehoch, ktoré sme si čítali. Zároveň sme sa zahrali na ilustrátorov a ku príbehom sme si nakreslili výkresy. Ako sa nám to podarilo-posúďte sami. I. Trieda.
Dnes vonku síce poriadne mrzlo, ale našich žiakov to neodradilo od učenia sa mimo učebne. Rozhodli sa vyskúšať meranie vonku a zistiť, či je niečo na školskom dvore dlhšie alebo kratšie ako 1 meter.
Naši šikovní žiaci zasadili semienka tymiánu, paradajok, paprík aj pažitky. Z ktorých si vypestujeme priesady, vhodné do školskej záhradky.
Naši siedmaci začali pracovať v programe Skicár a veru - išlo im to.
Na hodinách výtvarnej výchovy sme sa snažili privolať sneh aspoň na výkresy, keď za oknami ho bolo málo.
Aj druhá skupina chlapcov ukázala na pracovnom vyučovaní svoju šikovnosť. A veru šikovní boli aj v kuchyni.
Mladší chlapci na pracovnom vyučovaní. Spoločnými silami sa nám na hodinách pracovného vyučovania podarilo postaviť malé drevené prírodné mestečko. Chlapci si vyskúšali pílenie, brúsenie a vypaľovanie a nakoniec sa zahrali na architektov mesta.
Aj tento rok sme sa zapojili do celoslovenskej akcie Príbeh hudby.
Bubnovačka u susedov! Bubnovačka patrí už k tradičným aktivitám do ktorej sa zapája naša škola. Tento rok nás pozvali na spoločné bubnovanie naši kamaráti z denného stacionára, ktorý sídli v susedstve našej školy. Z kapacitných dôvodov sa spoločnej aktivity zúčastnila vybraná skupina žiakov. Spoločne sme si pripomenuli myšlienku tejto akcie, ktorá má poukázať na dôležitosť ochrany detí pred násilím a ešte dôležitejšiu prevenciu. Nasledovalo samotné bubnovanie, ktoré bolo určite počuť po okolí. Aby sme náročnú tému odľahčili a strávili príjemný čas s návštevníkmi denného stacionára sme si spoločne zaspievali a zatancovali čím sme prejavili svoje emócie, hlavne radosť a vďačnosť zo spoločne stráveného času.
Fyzika štandardne nepatrí k obľúbeným predmetom žiakov. Keď sa ju naučíme používať v praxi stane sa pre nás zaujímavejšou. Žiaci 8. ročníka si skúšali meranie sily pomocou silomera a následne si vyrábali jednoduchý silomer z dostupných pomôcok. Deviataci si pomocou elektronickej stavebnice vyskúšali zapájať jednoduché obvody so žiarovkou , spínačom, reproduktorom či voltmetrom. Takto osvojené zručnosti budeme využívať pri ďalších témach, ktoré nás ešte čakajú tento školský rok.
Záložka do knihy spája školy! Aj tento rok sa naša škola zapojila už do 15. Ročníka československého projektu ,,Záložka do knihy spája školy´´. Tohtoročnou témou bol inšpirujúci svet zvierat a to od mravca až po veľrybu. Všetci žiaci našej školy sa aktívne zapojili do procesu výroby záložiek, ktoré spoločne s kresbami a listom smerovali do Frýdlantu nad Ostravicí, kde potešia žiakov základnej školy. Záložky ktoré nám poslala naša partnerská škola sme si spoločne rozdali, prečítali sprievodný list a popozerali krásne propagačné materiály z okolia Frýdlandu ktoré nám zaslali. Darované záložky už zdobia čítanky našich žiakov a pomáhajú udržiavať pozornosť pri čítaní textu.
Takto vieme vážiť na rovnoramenných váhach. Veľa sa naučíme a dozvieme. Hodiny fyziky sú často veľmi praktické a my to milujeme.
Naši šikovní žiaci už krásne vyhrabličkovali areál školy, aby mohli pokojne behať po trávniku a tešiť sa z pekných slnenčných dní.